RajdoweTrojmiasto.pl Strona Główna  
  RajdoweTrojmiasto.pl
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu RajdoweTrojmiasto.pl Strona Główna » GARAŻ » WARSZTAT » ciśnienie w oponach na codzień, a podczas zawodów
ciśnienie w oponach na codzień, a podczas zawodów
Autor Wiadomość
Dinozaur87 
KJS

Wysłany: 2017-11-30, 11:34   ciśnienie w oponach na codzień, a podczas zawodów

Pytanie natury technicznej... jakie ciśnienie powinno być w oponie na zawody?

Jako przykład moje auto (ciśnie zalecane bez bagażu).
Zalecane (P/T):
- 195/45r15 2.3/2.1bar
- 185/55r14 2.1/1.9bar
Jeżdżę akurat na 195/50r15 latem i 185/60r14 zimą więc ciut większe, ale ciśnienie ładuje takie samo jak dla zalecanych (oczywiście na oponie zimnej).

Na np trening w rusocinie lepie aby ciśnienie było takie jak zalecane czy trochę wyższe?
Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

Z tego co ja słyszałem i wyczytałem to lepiej aby było ciut wyższe, szczególnie w oponach o wysokim profilu jak np 185/60r14, dzięki czemu opona mniej się "kładzie", auto jest mniej "gumowe" i jest mniejsze ryzyko zdjęcia opony (co akurat zaobserwować można było niedawno w w/w rusocinie).

Kudłaty 
BC

Wysłany: 2017-11-30, 21:35   

Bardzo ogólnie rzecz biorąc powinno być trochę wyższe z powodów które wymieniłeś. Ale jest to rzecz zależna od bardzo wielu czynników i ciężko patrzeć na to tak prosto. dużo zależy np. od konkretnych opon, nawierzchni, felg ( szersze/ węższe) i oczywiście warunków.

Dla przykładu: na suchy Tor Poznań robiliśmy 2.1.P i 2.3 T ale na jakąś mokrą górkę pamiętam, że najlepsze było 1.5-1.6 P i 1.7-1.8 T - przy tych samych felgach i oponach.

RajdoweTrojmiasto.pl Strona Główna » GARAŻ » WARSZTAT » ciśnienie w oponach na codzień, a podczas zawodów

Strony internetowe Designero.pl
nieruchomosci, mieszkania, ogloszenia mieszkaniowe rekawice robocze, ochronne, odziez bhp