RajdoweTrojmiasto.pl Strona Główna  
  RajdoweTrojmiasto.pl
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu RajdoweTrojmiasto.pl Strona Główna » GARAŻ » WARSZTAT » Mocowanie koła zapasowego
Mocowanie koła zapasowego
Autor Wiadomość
PTR 
KJS

Wysłany: 2016-10-12, 17:28   Mocowanie koła zapasowego

Witam,

Jeżeli dobrze interpretuje poniższy zapis regulaminu z imprezy typu KJS to muszę wozić ze sobą koła w aucie (max 2), jeżeli chce mieć możliwość zmiany opon deszcz/sucho.

Ilość kół w każdym momencie imprezy musi zgadzać się z ilością kół na badaniach kontrolnych. Samochód uczestnika przez cały czas trwania imprezy musi być wyposażony
w ukompletowanie takie jak na BK 1
.

Nie znalazłem nigdzie informacji na temat samego mocowania kół - czy można to zrobić za pomocą pasów i czy w ogóle dopuszczalne jest takie mocowanie, jeśli w serii nie ma nawet miejsca na jedno koło zapasowe?

Dzięki!

L-ka Team 
PPAIK

Wysłany: 2016-10-12, 17:52   

+1

soldi 
PPZM

Wysłany: 2016-10-12, 18:53   

Mozna pasami transportowymi. Mozesz kupic specjalne pasy do kół do rajdówki. Zobacz ofertę inter-rally.
Mozna tez długą śrube do podłogi przykręcić i koła blokować z góry podkładką z gwintem (dospawana nakrętka).

Ma być tak zakocowane, żeby nie odpadło ;)

13matt13 
RSMP

Wysłany: 2016-10-13, 06:40   

W e36 mocowałem za pomocą przedłużonej śruby w oryginalnym miejscu, koło na koło i długa śruba przez całość z oryginalnymi podkładkami a w innym aucie pasem transportowym do oryginalnych haków w bagażniku.

C00li 

Wysłany: 2016-10-13, 11:21   

Tak sobie myślę, że po prostu długa śruba to może być za mało przy dzwonie czy dachowaniu (nikomu nie życzę, ale wiadomo jak w tym sporcie bywa). Ja bym dodatkowo spiął pasem, żeby nie mieć latających kół za plecami jeżeli śruba się złamie pod ciężarem dwóch kół albo wyrwie gwint.

PATRYCY50 
KJS

Wysłany: 2016-10-13, 13:03   

sa gotowe zestawy, dla przykladu http://www.motorsport-too...el-holders.html

RajdoweTrojmiasto.pl Strona Główna » GARAŻ » WARSZTAT » Mocowanie koła zapasowego

Strony internetowe Designero.pl
nieruchomosci, mieszkania, ogloszenia mieszkaniowe rekawice robocze, ochronne, odziez bhp