RajdoweTrojmiasto.pl Strona Główna  
  RajdoweTrojmiasto.pl
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu RajdoweTrojmiasto.pl Strona Główna » GARAŻ » NASZE AUTA » Subaru Impreza GT MY99 Prodrive + własne ulepszenia;)
Subaru Impreza GT MY99 Prodrive + własne ulepszenia;)
Autor Wiadomość
Kruk 
KJS

Wysłany: 2007-12-20, 15:31   Subaru Impreza GT MY99 Prodrive + własne ulepszenia;)

Subaru Impreza GT AWD 1999r. sprowadzona ze Szwajcarii. Jako nowe auto została doposarzona w upgradowy pakiet firmy Prodrive, czyli wzmocnione tłoki, modyfikacja elektroniki i podniesienie seryjnego ciśnienia doładowania z 0,8 do 1,2 bara.
Po zakupie auta wymieniłem intercooler na większy od STi US 2004 r. (największy seryjny TMIC), wstawiłem wydajniejszą pompę paliwa Walbro 255l/h, seryjne wtryski 440ccm dają radę;) Hamulce seria 297mm tarcza i 4-tłoczkowy zacisk przód + ode mnie nawiercane tarcze Zimmermann i klocki Ferodo DS Performance. Tył seria czyli wentylowane tarcze. Kierownica zamszowa Oreca. Wydech przelotowy nierdzewny 3" z tylnym tłumikiem N-grupowym. Powiększony wlot na masce i natrysk wody na intercooler. Środek: 2 kubły Recaro + pasy 3" Sabelt i Schroth. Dodatkowe zegary: ciś doład. + temp.oleju.

kaczmar 

Wysłany: 2007-12-22, 00:31   

Bardzo fajne auto...wrzuć jakieś foty....

Kruk 
KJS

Wysłany: 2007-12-22, 10:32   

kaczmar, po świętach kończę go robić i wtedy porobię fotki i wkleję. Na razie stoi bez kół, ale w poniedziałek dojdą Compomotive MO5 i w końcu po miesiącu wreszcie stanie na kołach. Seryjne felgi okazały się za słabe :-(

Tomasz K 

Wysłany: 2007-12-22, 15:07   

Wypas auto. Nic dodać, nic ująć.

kaczmar 

Wysłany: 2007-12-22, 15:08   

A ile pali taki motorek ?

Piecia 
forum co-founder

Wysłany: 2007-12-22, 15:23   

Tyle ile wlejesz :lol:

Kruk 
KJS

Wysłany: 2007-12-22, 15:46   

kaczmar, mniej więcej tak jak mówi Piecia ;-) a tak na serio to nie jest tak źle. W trasie jak jedziesz na podciśnieniu tak do 120km/h i tylko muskasz pedał gazu to ja na trasie Kraków - Gdańsk osiągnąłem średnie spalanie 9l/100km. W cyklu miejskim przy w miarę dynamicznej jeździe wychodzi 12-15l/100km, a jak upalasz to grubo ponad 20l.

[ Dodano: 2007-12-22, 16:38 ]
Mam parę zdjęć zaraz po kupnie jeszcze przed modyfikacjami. Jak skończę go robić to wkleję po modyfikacjach.

kaczmar 

Wysłany: 2007-12-22, 17:59   

thx.spalanie takie jak sądziłem...

Nevada 
PPAIK

Wysłany: 2007-12-22, 21:51   

pięęęęęęęęęęęęękna!
tylko błagam, niech nowe felgi będą miały taki kolor jak oryginały!

P.S.
Będzie szansa spróbować się na KJS? :-P

wencik 
KJS

Wysłany: 2007-12-22, 22:57   

zawsze podobał mi się ten model ;)

Zdradzisz mi ile takie cacko kosztuje, żeby można było tym jeszcze troche pojeździć?

fuso 
RSMP

Wysłany: 2007-12-23, 11:15   

nevada kolega zawital na to forum glownie z checi postartowania :mrgreen:

Nevada 
PPAIK

Wysłany: 2007-12-23, 13:48   

a no to super,
w końcu jakaś odpowiednia konkurencja dla maluchów :mrgreen:

Dominikk 
RSMP

Wysłany: 2007-12-23, 14:21   

Nevada napisał/a:
a no to super,
w końcu jakaś odpowiednia konkurencja dla maluchów :mrgreen:

to samo mialem odrazu na mysli jak zobaczylem to auto :lol: w koncu klasa pierwsza bedzie miala godnego rywala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kruk 
KJS

Wysłany: 2008-01-01, 16:28   

Nevada napisał/a:
tylko błagam, niech nowe felgi będą miały taki kolor jak oryginały!
niestety muszę Cię zmartwić ;-) Compomotive Motorsport to felgi wyczynowe i z reguły są w kolorze białym i nie zamierzam ich malować na złoto bo mi szkoda kasy i zachodu. Oryginalnie są białe i niech tak zostanie. Ważne żeby to jeździło, a wygląd jest mniej istotny. Miałem do wyboru również oryginalne złote Subaru ale one są za słabe, a z Compo mam spokój bo prędzej się McPerson lub wahacz pognie niż ta felga ;-)

Co do startów i rywalizacji to jest wielce prawdopodobne,że dostanę łomot od niektórych Waszych Malców bo ten model Imprezy jest bardzo trudny w prowadzeniu, a ja mam go od niedawna i się dopiero uczę nad tym panować. Do tej pory jeździłem FWD lub RWD. AWD a w szczególności Impreza GT jest dla kierowcy bardzo wymagająca i bezlitosna jak popełnisz błąd. Sam mam duży dystans i respekt do tego auta i nie uważam że jak mam taki samochód to ze wszystkimi wygram - wręcz przeciwnie. Oczywiście jak takim autem człowiek już się nauczy jeździć to rzeczywiście ma ogromny potencjał i jest piekielnie szybkie.
P.S. W porównaniu z poprzednimi autami, którymi się ściagałem (FWD i RWD) obecne AWD jest tak trudne w prowadzeniu że poważnie zastanawiam się czy nie pojechać na SJS (Szkoła Jazdy Subaru) chociaż I stopnia - z tego co koledzy mówią to bardzo ułatwia pierwsze kroki i zapobiega niepotrzebnym dzwonom i wydatkom na samym początku - czekam jeszcze na śnieg żeby poćwiczyć i na wiosnę będę wiedział czy jechać do SJS czy nie.

[ Dodano: 2008-01-01, 16:52 ]
wencik napisał/a:
Zdradzisz mi ile takie cacko kosztuje, żeby można było tym jeszcze troche pojeździć?
To zależy od wielu rzeczy a najbardziej od stanu technicznego pojazdu, który w przypadku Imprezy GT jest zwykle opłakany. Druga najważniejsza sprawa to rocznik. Najlepsze moim zdaniem modele Imprezy GT roczniki 99 i 00 w bdb stanie wahają się od 25tyś do nawet 70tyś. więc rozpiętość jest spora. Bezwypadkowa Impreza graniczy z cudem. Poza tym jest wiele limitowanych wersji które potrafią kosztować i 140tyś. Zdarzają się auta poniżej 20tyś ale lepiej takiego nie kupować bo to skarbonka bez dna. Podsumowując - zadbane technicznie GT rocznik 99/00 które warto kupić kształtują się w okolicach 35-40tyś. - tańsze są podejrzane. Ja swoją kupiłem za 28tyś. i była to mega okazja na którą czekałem ponad 1/2 roku.

PIRANIArallytea 
RSMP

Wysłany: 2008-01-30, 21:28   

no to jak skonczyles robic subarynke?? wpadniesz na kjs?? hym... no nawet jesli dostaniesz w dupe od malaczy to i tak nic nei znaczy wazne zeby sobie pocwiczyc...na kjsach w sumei glownei o to chodzi bo licencje to i tak na luzie uzyskasz
Pilot na zawsze
Concept motorsport team :)-wyscigi
Pirania rally team :)-rajdy

RajdoweTrojmiasto.pl Strona Główna » GARAŻ » NASZE AUTA » Subaru Impreza GT MY99 Prodrive + własne ulepszenia;)

Strony internetowe Designero.pl
nieruchomosci, mieszkania, ogloszenia mieszkaniowe rekawice robocze, ochronne, odziez bhp