RajdoweTrojmiasto.pl Strona Główna  
  RajdoweTrojmiasto.pl
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj   Użytkownicy  Użytkownicy   Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu RajdoweTrojmiasto.pl Strona Główna » GARAŻ » NASZE AUTA » Biały KJSowy Bąbel
Biały KJSowy Bąbel
Autor Wiadomość
kilej 
KJS

Wysłany: 2010-02-01, 16:02   Biały KJSowy Bąbel

Korzystając z obszernego źródła informacji jakim jest to forum, postanowiłem zaprezentować swojego Bąbla.
Właściwie to jest to sprzęt mojej dziewczyny, której kupiłem go na 21 urodziny.
Data produkcji tego malucha: 14.10.1988
Data produkcji mojej kobiety: 14.09.1988 :)

Malucha kupiłem już jakiś czas temu z lekko dłubniętym silnikiem, glębą i klatką. Ogólnie rewelacja jako baza, ale....

Jednak wymagał miesiąca codziennej pracy m.in.: nie palił, cały był brudny, skorodowane drzwi, pogiety pas przedni pod zderzakiem (kupiłem nowe blachy original), lusterka na taśmę klejącą, tylko 1 kubeł i byle jaki pas. I ogólnie kosmetyka, kosmetyka i jeszcze raz kosmetyka i drobiazgi.
Do tego dokupiłem alusy 13" i opony, pasy szelkowe sztywne, i zainstalowałem drugi kubeł.

Trochę faktów (na dzień dzisiejszy):

Buda i środek:

88 rok, odchudzony na maxa, zerwane wszystkie wytłumienia, wywalone wszystko ze środka, wyjęte ogrzewanie, deska, każdy niepotrzebny drobiazg.
Zderzaki, klamki i wycieraczki niklowane, brak listew bocznych i oznaczeń poza przednim "POLSKI FIAT". Halogeny WESEM z przodu, białe kierunki.
2 kubełki Bimarco, pasy szelkowe sztywne Schroth
Kiera biała ze skóra i odsadzeniem
Klatka skręcana (planuję zrobić zastrzały i wzmocnienie przednie pod dechą)
Obrotomierz Autometronic 126p

Silnik:

Wałek światka 385 Głowica obrobiona -3mm kolo do wienca. Zrobiony dolot i Gaznik. Wydech odetkany trochę, miedziana uszczelka pod głowicą, odchudzony zamach,

Zawieszenie:

PRZOD klepany resor z dodatkowa laga od syrenki oraz tylne amortyzatory. TYł sprezyny ciete poltora zwoja 2 gumy usztywniajace. Felgi ATS 6X13cali OPONY 175/50R13

OBECNIE:

- przerejestrowany na GA xxxxx. (nie podam nr bo jestes ktos mi ukradnie maszyne)
- założone spowrotem stalówki ori (białe) i nowe zimówki Frigo - trzyma się jak przyklejony.
(na alusach wyglądał super ale tarły przy bokach)

laki 
RSME

Wysłany: 2010-02-01, 16:13   

no fajna maszynka

Sebekrally 
RSME

Wysłany: 2010-02-01, 16:41   

Przyznaj się kto nim jeździ?
Bo może to jest myśl? Kochanie kupiłem Ci autko: klatka, szpera, bilstein, kubły i pasy z aktualną homologacją czasem będe pożyczał na weekend :mrgreen:

fuso 
RSMP

Wysłany: 2010-02-01, 17:20   

chcesz zdjac alpiny?? chlopie olej stalowki zrob poszerzenia blotnikow i bedzie KOZAK :D

co do zawiasu to proponuje zmienic bo to jest slaba konfiguracja
jak tylnie amorki z przodu to bez dodatkowej lagi bo to skacze jak pilka
co do tylu ja mialem w bomblu seria amor + cieta sprazyne ale mozna samemu utwardzic amorki i powinno byc lepiej i zadnych gum do ciagania przyczepek :P

msport 
PPZM

Wysłany: 2010-02-01, 18:20   

furka zacna :-P
"Felgi ATS 6X13cali OPONY 175/50R13" zdeko za szerokie ale na lans się nadają ;-)

13matt13 
RSMP

Wysłany: 2010-02-01, 18:20   

Zawsze do swojego bombla chciałem alpiny zapodać... ale maluszek fajny ;-)

Kudłaty 
BC

Wysłany: 2010-02-01, 21:02   

fuso napisał/a:
i zadnych gum do ciagania przyczepek :P

z ust mi to wyjąłes ;-)

szukaj bila na tył . moze byc uzywka bo ten zawias jest nie do zabicia:) a jak jest zabity to w warszwie jest taki pan i regeneruje :)

nie zeby jakas kryptoreklama przy okazji czy cos, ale fajnie by wygladał z rozbudowana klatką tudzież celką :mrgreen: jakby co zapraszam :mrgreen:

Ejdym 
KJS

Wysłany: 2010-02-01, 21:19   

Kudłaty napisał/a:
nie zeby jakas kryptoreklama przy okazji czy cos, ale fajnie by wygladał z rozbudowana klatką tudzież celką :mrgreen: jakby co zapraszam :mrgreen:

Ciekawe co na to kobieta ;p
Maluszek świetnie sie prezentuje, ciekawe czy tak samo jeździ :)

Kudłaty 
BC

Wysłany: 2010-02-01, 21:20   

no jak to co? czy moze byc lepszy dowód troski o ukochaną ? ;-)

kilej 
KJS

Wysłany: 2010-02-04, 13:00   

Dziękuję za ciepłe słowa.

Oczywiście cały ten maluch jest dowodem troski o bezpieczeństwo:
- bezpieczne fotele
- bezpieczne pasy
- bezpieczna klatka
- bezpieczne wogole wszystko

W aucie zrezygnowałem z Alpin (już zostały sprzedane). Lans to ja mam w Bmw m3, a nie w maluchu, który ma przede wszystkim sprawnie jeździć. Zatem wróciłem do białych ori stalówek. Obecnie na Frigo, a latem stockowe kartoflaki założę.

Zawias może kiedyś przebuduje, ale mi (maluchowemu laikowi, który chce szkolić technikę) nie przeszkadza jego działanie.

W klatce zamierzam dorobić zastrzały na co już się wstępnie umówiłem od jakiegoś czasu i myślę nad przerobienie klatki skręcanej na spawaną.

Co myślicie o rozbudowaniu klatki z przodu? Tj chce to wzmocnić zeby strefa zgniotu nie byly kolana, ale jak to dołożyć do tej konfiguracji? Tj gdzie rury i jak?
Proszę o porady.

Ponadto zamierzam tez pojawic sie na najblizszym kajtku jak sie jakis pojawi nie kolidujac z zaocznymi.

Kudłaty 
BC

Wysłany: 2010-02-04, 18:51   

kilej napisał/a:
ale jak to dołożyć do tej konfiguracji? Tj gdzie rury i jak?
Proszę o porady.

Zadzwon do mnie to pogadamy - ostatnio przerabiałem ten temat bo chce podobnie zrobic w moim wyscigowym kaszlu.

[ Dodano: 2010-02-04, 18:53 ]
nie przerabiaj skrecanej na spawaną bo to niezgodne z załacznikiem " J" , a teraz na KJSach sie przygladają klatkom.

kilej 
KJS

Wysłany: 2010-04-24, 10:08   

Po 2 miesiącach stania - zawór wbił sie w tłok :), w końcu fura ruszyła.

Wielkie podziekowania dla kolegi 13matt13, którego zaplecze części maluchowych umożliwiło 2 godzinny swap i poskładanie wszystkiego do kupy.

Maszyna wymagała porządnego rozruszania i od wczoraj jeździ jak powinna. Chyba to grunowne czyszczenie pomogło w sprawności. Wiadomo: czysty = szybszy :)
Balustrady, Relingi, Rury.
MALOWANIE PROSZKOWE.

MAGNET SP. Z O.O.
Lniska/Niestępowo --> 5KM od GDAŃSKA OTOMINA lub 7KM od GDAŃSKA KOKOSZEK
Tel: 570 811 804

13matt13 
RSMP

Wysłany: 2010-04-24, 19:47   

Tak to wyglądało po zdjęciu głowicy...

Alon 
KJS

Wysłany: 2013-08-20, 12:19   

Please translate this post to engish i am not getting your words by my translater...Thanks!

Nevada 
PPAIK

Wysłany: 2013-09-14, 20:12   

which post?

RajdoweTrojmiasto.pl Strona Główna » GARAŻ » NASZE AUTA » Biały KJSowy Bąbel

Strony internetowe Designero.pl
nieruchomosci, mieszkania, ogloszenia mieszkaniowe rekawice robocze, ochronne, odziez bhp